CDRH124NP-100MC
DigiKey Part Number
308-1929-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1929-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1929-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH124NP-100MC
Description
FIXED IND 10UH 4.5A 28 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Inductor 4.5 A 28mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
28mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)