125CDMCCDS-330MC
DigiKey Part Number
308-2568-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-2568-1-ND - Cut Tape (CT)
308-2568-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
125CDMCCDS-330MC
Description
FIXED IND 33UH 6A 57 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Shielded Molded Inductor 6 A 57mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
7.2A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
57mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Supplier Device Package
SMD
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)