0630CDMCCDS-4R7MC
DigiKey Part Number
308-2466-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-2466-1-ND - Cut Tape (CT)
308-2466-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0630CDMCCDS-4R7MC
Description
FIXED IND 4.7UH 6.3A 33 MOHM SMD
Detailed Description
4.7 µH Shielded Molded Inductor 6.3 A 33mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
6.8A
DC Resistance (DCR)
33mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)