125CDMCCDS-330MC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 125CDMCCDS-330MC |
Description | FIXED IND 33UH 6A 57 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 µH Shielded Molded Inductor 6 A 57mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 7.2A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 57mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Supplier Device Package SMD |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm) |