SWH25X-NULC-S12-UU-BA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Adam Tech
In Stock: 4 412
Datasheet
Image for SWH25X-NULC-S12-UU-BA is not available
SWH25X-NULC-S12-UU-BA
DigiKey Part Number
SWH25X-NULC-S12-UU-BA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SWH25X-NULC-S12-UU-BA
Description
CONN RCPT HSG 12POS 2.54MM
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Beige 0.100" (2.54mm)
Category
Number of Rows
1
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bulk
Color
Beige
Part Status
Active
Insulation Material
Polyamide (PA), Nylon
Connector Type
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Contact Type
Female Socket
Note
Contacts Sold Separately
Number of Positions
Base Product Number
Pitch
0.100" (2.54mm)