SFM210-LPSE-S15-SD-BK is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Sullins Connector Solutions
In Stock: 0
Datasheet
15 Position Header, Top or Bottom Entry Connector 0.039" (1.00mm) Surface Mount Gold
SFM210-LPSE-S15-SD-BK
DigiKey Part Number
S9261-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFM210-LPSE-S15-SD-BK
Description
CONN HDR 15POS 0.039 GOLD SMD
Detailed Description
Category
Fastening Type
Push-Pull
Contact Finish Thickness - Mating
10.0µin (0.25µm)
Insulation Height
0.087" (2.20mm)
Connector Type
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
1A