BAT30KFILM | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BAT30KFILM |
Description | DIODE SCHOTTKY 30V 300MA SOD523 |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 30 V 300mA Surface Mount SOD-523 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BAT30KFILM Models |
Category | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 30 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Vr, F 22pF @ 0V, 1MHz |
Part Status Active | Mounting Type |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V | Supplier Device Package SOD-523 |
Current - Average Rectified (Io) 300mA | Operating Temperature - Junction 150°C (Max) |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 530 mV @ 300 mA | Base Product Number |