RNHT0402BTE18K2 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
18.2 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNHT0402BTE18K2
DigiKey Part Number
738-RNHT0402BTE18K2TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNHT0402BTE18K2
Description
RES AUTO, 18.2 KOHM, 0402, 0.1%,
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNHT0402BTE18K2 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)