RNF12FTC1M02 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1.02 MOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF12FTC1M02
DigiKey Part Number
RNF12FTC1M02-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF12FTC1M02
Description
RES 1.02M OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF12FTC1M02 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)