RNCF0805BTE51K1 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
Direct
Panasonic Industry
Upgrade
YAGEO
Upgrade
Vishay
Vishay Dale Thin Film
Susumu
Susumu
YAGEO
51.1 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCF0805BTE51K1
DigiKey Part Number
RNCF0805BTE51K1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF0805BTE51K1
Description
RES SMD 51.1K OHM 0.1% 1/4W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNCF0805BTE51K1 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)