ASRM1JA100K
DigiKey Part Number
ASRM1JA100KCT-ND - Cut Tape (CT)
ASRM1JA100KTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASRM1JA100K
Description
RES 100K OHM 5% 1W AXIAL
Detailed Description
100 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
ASRM1JA100K Models
Features
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)