ASRM12JA680R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ASRM12JA680R |
Description | RES, SURGE, 1/2W, 680 OHM, 5% |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 680 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ASRM12JA680R Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety |
Series | Temperature Coefficient 0/ -1800ppm/°C |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm) |