SLB125S24K
DigiKey Part Number
271-SLB125S24K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLB125S24K
Description
AC/DC CONVERTER 24V 86W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 24V 80 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
4 kV
Series
Efficiency
89%
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension
4.00" L x 2.00" W x 1.26" H (101.6mm x 50.8mm x 32.1mm)
Voltage - Input
80 ~ 264 VAC
Approval Agency
CE, CSA, cURus, TUV, UL
Voltage - Output 1
24V
Current - Output 1
3.6 A