571QDA001801DG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
873.515 MHz VCXO CML Oscillator 2.97V ~ 3.63V Enable/Disable (Reprogrammable) 8-SMD, No Lead
8 SMD
571QDA001801DG
DigiKey Part Number
571QDA001801DG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
571QDA001801DG
Description
XTAL OSC VCXO 873.5150MHZ CML
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±80ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
117mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
8-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
8-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable (Reprogrammable)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Output
CML
Base Product Number
Voltage - Supply
2.97V ~ 3.63V