570NCB001008DG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable (Reprogrammable) 8-SMD, No Lead
8 SMD
570NCB001008DG
DigiKey Part Number
570NCB001008DG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
570NCB001008DG
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±7ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
108mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
8-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
8-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable (Reprogrammable)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)