565BAA100M000ABG is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
100 MHz VCXO LVDS Oscillator 1.8V, 2.5V, 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
6-SMD 5x7
565BAA100M000ABG
DigiKey Part Number
565BAA100M000ABG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
565BAA100M000ABG
Description
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
167mA
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.056" (1.43mm)
Output
LVDS
Base Product Number
Voltage - Supply
1.8V, 2.5V, 3.3V