550PE19M4400DG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Parametric Equivalent
In Stock: 250
19.44 MHz VCXO CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
550PE19M4400DG
DigiKey Part Number
550PE19M4400DG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
550PE19M4400DG
Description
XTAL OSC VCXO 19.4400MHZ CMOS
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
98mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
75mA
Voltage - Supply
3.3V