550ND155M520DG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
155.52 MHz VCXO LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
550ND155M520DG
DigiKey Part Number
550ND155M520DG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
550ND155M520DG
Description
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVDS
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±80ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
108mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
75mA
Voltage - Supply
3.3V