545BCA148M500CCGR is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for 545BCA148M500CCGR is not available
545BCA148M500CCGR
DigiKey Part Number
863-545BCA148M500CCGRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
545BCA148M500CCGR
Detailed Description
148.5 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 1.8V, 2.5V, 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V, 2.5V, 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±7ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
121mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
112mA