541AAA001015BAG
DigiKey Part Number
541AAA001015BAG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
541AAA001015BAG
Description
XTAL OSCILLATOR SMD
Customer Reference
Detailed Description
LVPECL XO (Standard) Pin Configurable Oscillator 2.5V, 3.3V 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.5V, 3.3V
Manufacturer
Skyworks Solutions Inc.
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
132mA
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Base Resonator
Crystal
Height
0.052" (1.33mm)
Type
XO (Standard)
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency - Output 1
978MHz, 1.02GHz
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
100 mA