531AB85M0000DGR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
85 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
531AB85M0000DGR
DigiKey Part Number
531AB85M0000DGR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
531AB85M0000DGR
Description
XTAL OSC XO 85.0000MHZ LVPECL
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
121mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
75mA
Voltage - Supply
3.3V