530HC50M0000DGR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
50 MHz XO (Standard) CML Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
530HC50M0000DGR
DigiKey Part Number
530HC50M0000DGR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
530HC50M0000DGR
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CML SMD
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±7ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
108mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
75mA
Output
CML
Base Product Number
Voltage - Supply
2.5V