530DC25M0000DGR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
25 MHz XO (Standard) CML Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
530DC25M0000DGR
DigiKey Part Number
530DC25M0000DGR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
530DC25M0000DGR
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CML SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
530DC25M0000DGR Models
Category
Frequency Stability
±7ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
108mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
6-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
75mA
Output
CML
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V