515CDA27M0000AAGR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
27 MHz VCXO CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
515CDA27M0000AAGR
DigiKey Part Number
515CDA27M0000AAGR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
515CDA27M0000AAGR
Description
XTAL OSC VCXO 27.0000MHZ CMOS
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±30ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
29mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
22mA
Voltage - Supply
3.3V