515ACA10M0000AAGR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
10 MHz VCXO LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
515ACA10M0000AAGR
DigiKey Part Number
515ACA10M0000AAGR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
515ACA10M0000AAGR
Description
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
46mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Output
LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max)
22mA
Voltage - Supply
3.3V