511FBA100M000CAGR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
Abracon LLC
Abracon LLC
SiTime
SiTime
In Stock: 250
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
511FBA100M000CAGR
DigiKey Part Number
863-511FBA100M000CAGRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
511FBA100M000CAGR
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
23mA
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA