510PCA125M000BAG
DigiKey Part Number
336-5253-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
510PCA125M000BAG
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
510PCA125M000BAG Models
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
26mA
Packaging
Strip
Package / Case
6-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.052" (1.33mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA
Output
CMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
2.5V