511BCB156M250BAG | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 863-511BCB156M250BAG-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 511BCB156M250BAG |
Description | DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL |
Customer Reference | |
Detailed Description | 156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Supply 3.3V |
Mfr | Frequency Stability ±20ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Strip | Current - Supply (Max) 23mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 6-SMD, No Lead |
Type | Supplier Device Package 6-SMD (5x3.2) |
Frequency | Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm) |
Output LVDS | Current - Supply (Disable) (Max) 18mA |