XTL501200-I163-001
DigiKey Part Number
3994-XTL501200-I163-001TR-ND - Tape & Reel (TR)
3994-XTL501200-I163-001CT-ND - Cut Tape (CT)
3994-XTL501200-I163-001DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XTL501200-I163-001
Description
CRYSTAL 2.0 X 1.6MM 38.4MHZ 4PF
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.4 MHz ±10ppm Crystal 4pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
4pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
38.4 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)