SIT9501AI-04P3-2510-50.000000E is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
50 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SIT9501AI-04P3-2510-50.000000E
DigiKey Part Number
1473-SIT9501AI-04P3-2510-50.000000ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9501AI-04P3-2510-50.000000E
Description
MEMS OSC XO 50MHZ HCSL
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
31mA
Supplier Device Package
6-PQFN (2x1.6)
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)