SIT9375AI-04A1-2510-100.000000E
DigiKey Part Number
1473-SIT9375AI-04A1-2510-100.000000ETR-ND - Tape & Reel (TR)
1473-SIT9375AI-04A1-2510-100.000000ECT-ND - Cut Tape (CT)
1473-SIT9375AI-04A1-2510-100.000000EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
MEMS OSC XO 100MHZ HCSL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
38mA
Supplier Device Package
6-PQFW (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)