SIT9375AI-01B1-2510-100.000000E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
100 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SIT9375AI-01B1-2510-100.000000E
DigiKey Part Number
1473-SIT9375AI-01B1-2510-100.000000ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
MEMS OSC XO 100MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
42.5mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)