SIT9121AI-2BF-33E100.000000X
DigiKey Part Number
1473-SIT9121AI-2BF-33E100.000000XTR-ND - Tape & Reel (TR)
1473-SIT9121AI-2BF-33E100.000000XCT-ND - Cut Tape (CT)
1473-SIT9121AI-2BF-33E100.000000XDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9121AI-2BF-33E100.000000X
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT9121AI-2BF-33E100.000000X Models
Category
Frequency Stability
±10ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
55mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
35mA
Output
LVDS
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V