SIT9120AI-2BF-XXE125.000000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
125 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Top Reasons to Replace Crystals with MEMS Oscillators
SIT9120AI-2BF-XXE125.000000
DigiKey Part Number
1473-24100-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9120AI-2BF-XXE125.000000
Description
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±10ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
55mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
35mA
Output
LVDS
Base Product Number
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V