SIT9120AC-2D1-25E25.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT9120AC-2D1-25E25.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9120AC-2D1-25E25.000000
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
55mA
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)