SIT9120AC-1C2-25E150.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT9120AC-1C2-25E150.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9120AC-1C2-25E150.000000
Description
MEMS OSC XO 150.0000MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
150 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
69mA
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)