SIT9120AC-1B3-33E125.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT9120AC-1B3-33E125.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9120AC-1B3-33E125.000000
Description
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
69mA
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)