SIT9102AI-131N25E155.52000 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
155.52 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Replacing Crystal technology with MEMS Oscillators
MEMS Oscillator ruggedness vs quartz part 2
SIT9102AI-131N25E155.52000
DigiKey Part Number
SIT9102AI-131N25E155.52000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9102AI-131N25E155.52000
Description
MEMS OSC XO 155.5200MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
71mA
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)