SIT9003AI-23-33DB-27.00000Y is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
27 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Replacing Crystal technology with MEMS Oscillators
MEMS Oscillator ruggedness vs quartz part 1
SIT9003AI-23-33DB-27.00000Y
DigiKey Part Number
1473-SIT9003AI-23-33DB-27.00000YTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9003AI-23-33DB-27.00000Y
Description
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS LV
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SIT9003AI-23-33DB-27.00000Y Models
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Mfr
Spread Spectrum Bandwidth
±0.25%, Center Spread
Series
Current - Supply (Max)
4.1mA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-PQFN (3.2x2.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVCMOS, LVTTL
Current - Supply (Disable) (Max)
4.3µA
Voltage - Supply
3.3V
Base Product Number
Frequency Stability
±50ppm