SIT8924BAB83-XXN-100.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT8924BAB83-XXN-100.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8924BAB83-XXN-100.000000
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 2.5V ~ 3.3V 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT8924BAB83-XXN-100.000000 Models
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Current - Supply (Max)
4.8mA
Packaging
Strip
Ratings
AEC-Q100
Supplier Device Package
4-PQFN (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Output
LVCMOS, LVTTL
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Voltage - Supply
2.5V ~ 3.3V