SIT8208AI-GF-28S-38.400000Y is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
38.4 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 2.8V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Top Reasons to Replace Crystals with MEMS Oscillators
SIT8208AI-GF-28S-38.400000Y
DigiKey Part Number
SIT8208AI-GF-28S-38.400000Y-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8208AI-GF-28S-38.400000Y
Description
MEMS OSC XO 38.4000MHZ LVCMOS LV
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.8V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
33mA
Size / Dimension
0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)