SIT8208AI-GF-18E-37.500000T | |
|---|---|
DigiKey Part Number | SIT8208AI-GF-18E-37.500000T-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SIT8208AI-GF-18E-37.500000T |
Description | MEMS OSC XO 37.5000MHZ LVCMOS LV |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 37.5 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Supply 1.8V |
Mfr | Frequency Stability ±10ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) | Current - Supply (Max) 31mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Type | Supplier Device Package 4-SMD (2.7x2.4) |
Frequency | Size / Dimension 0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) |
Output LVCMOS, LVTTL | Current - Supply (Disable) (Max) 30mA |