SIT8208AC-3F-33E-27.000000X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
27 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Top Reasons to Replace Crystals with MEMS Oscillators
SIT8208AC-3F-33E-27.000000X
DigiKey Part Number
SIT8208AC-3F-33E-27.000000X-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8208AC-3F-33E-27.000000X
Description
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS LV
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
33mA
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVCMOS, LVTTL
Current - Supply (Disable) (Max)
31mA