SIT8208AC-2F-33S-22.579200T is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
22.5792 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Replacing Crystal technology with MEMS Oscillators
Top Reasons to Replace Crystals with MEMS Oscillators
SIT8208AC-2F-33S-22.579200T
DigiKey Part Number
SIT8208AC-2F-33S-22.579200T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8208AC-2F-33S-22.579200T
Description
MEMS OSC XO 22.5792MHZ LVCMOS LV
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
33mA
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)