SIT8103AI-83-33E-50.00000X
DigiKey Part Number
1473-31089-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-31089-1-ND - Cut Tape (CT)
1473-31089-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8103AI-83-33E-50.00000X
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LV
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
7.5mA
Supplier Device Package
4-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)