SIT8103AI-13-33E-25.00000X
DigiKey Part Number
1473-31075-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-31075-1-ND - Cut Tape (CT)
1473-31075-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8103AI-13-33E-25.00000X
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
7.5mA
Supplier Device Package
4-PQFN (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)