SIT8008BI-73-18S-25.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT8008BI-73-18S-25.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8008BI-73-18S-25.000000
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ H/LV-CMOS
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) HCMOS, LVCMOS Oscillator 1.8V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT8008BI-73-18S-25.000000 Models
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
4.1mA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-PQFN (2x1.6)
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)