SIT8008BCA71-18N-32.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT8008BCA71-18N-32.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8008BCA71-18N-32.000000
Description
MEMS OSC XO 32.0000MHZ H/LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz XO (Standard) HCMOS, LVCMOS Oscillator 1.8V 4-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Series
Current - Supply (Max)
4.1mA
Supplier Device Package
4-PQFN (2x1.6)
Type
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
HCMOS, LVCMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
1.3µA
Voltage - Supply
1.8V