SIT5002AC-8E-33E0-100.000000T is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
100 MHz TCXO HCMOS, LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
sit5155/5156/5157/5356 Series bottom
Replacing Crystal technology with MEMS Oscillators
SIT5002AC-8E-33E0-100.000000T
DigiKey Part Number
SIT5002AC-8E-33E0-100.000000T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5002AC-8E-33E0-100.000000T
Description
MEMS OSC TCXO SMD
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±5ppm
Mfr
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Series
Current - Supply (Max)
33mA
Supplier Device Package
4-SMD (7x5)
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
31mA
Output
HCMOS, LVCMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V