SIT5001AI-GE-33E0-12.000000T is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
12 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Replacing Crystal technology with MEMS Oscillators
Top Reasons to Replace Crystals with MEMS Oscillators
SIT5001AI-GE-33E0-12.000000T
DigiKey Part Number
SIT5001AI-GE-33E0-12.000000T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5001AI-GE-33E0-12.000000T
Description
MEMS OSC TCXO SMD
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±5ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
33mA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-SMD (2.7x2.4)
Type
Size / Dimension
0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
31mA
Output
LVCMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V